Przewodnik po okolicy

Zamki i Pałace

Zamek Chojnik

W miejscowości Sobieszów ( okolice Jeleniej Góry) znajduje się na górze Chojnik, urokliwy, romański zamek. Położony na wysokości 627 m. n.p.m.  przyciąga turystów nie tylko bajecznym widokiem z wieży widokowej, a turniejami rycerskimi, które odbywają się w tym miejscu.  Do dyspozycji wędrowców jest sala restauracyjna oraz bar, gdzie można zaspokoić głód oraz pragnienie. 

Pałac Wojanów

Ulokowany niedaleko Jeleniej Góry w miejscowości Wojanów, w byłej Rezydencji Dworskiej wybudowany w stylu romańskim.  Oprócz modernistycznego centrum konferencyjnego to miejsce na organizację wszelkich imprez. Znajduje się tam 11 luksusowych apartamentów, 81 gustownych pokoi wyposażonych tak aby zaspokoić podstawowe potrzeby gości.

Pałac Łomnica

Posiadłość składająca się z Dużego i Małego Pałacu z rozciągającym się wokół parkiem w stylu     angielskim oraz tętniącym życiem folwarkiem. Urokliwy hotel, dwie nastrojowe restauracje – Restauracja Pałacowa i Restauracja Stara Stajnia i niezwykłym muzeum. To właśnie tu dzieją się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne jak koncerty czy wystawy artystyczne 

Pałac Staniszów

Zlokalizowany w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej zaledwie kilka kilometrów od Karpacza, Szklarskiej Poręby i przede wszystkim Jeleniej Góry.  Funkcjonującym w XVIII- wiecznym pałacu otoczonym francuskim ogrodem i parkiem w stylu angielskim. Do dyspozycji gości czekają pokoje, których wystrój nawiązuje do nazw miesięcy i znaków zodiaku. Natomiast trasy w ogrodzie różanym zachęcają do romantycznych spacerów pozwalających odetchnąć i odpocząć od codzienności. 

Pałac Paulinum

To perła i ozdoba Jeleniej Góry, wzniesiona na szczycie parkowego wzgórza w XIX w. Obiekt o historycznym charakterze jak i domowej atmosferze przyczynia się do tego, że goście chętnie przyjeżdżają i powracają. Ta neorenesansowa rezydencja zachęca odwiedzających restauracją, salami konferencyjnymi stylowymi pokojami i historycznymi apartamentami. To miejsce idealne na wypoczynek, romantyczny wypad, a widok z okna na Karkonosze czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym.